Waryński 726

Prezentowana koparko-ładowarka Waryński 726 to maszyna wyprodukowana w 1994r. w Bumarze Waryński w Warszawie. Jak na ówczesne czasy przewyższała parametrami technicznymi popularnego Ostrówka.

Maszyna posiada solidnie wykonaną spawaną konstrukcję podwozia oraz osprzętu, zarówno koparki jak i ładowarki. Dwa mosty napędowe - tylny sztywno zamocowany z blokadą mechanizmu różnicowego, przedni firmy Carraro wahliwy z siłownikiem skrętu.

Sercem Waryńskiego jest 4-cylindrowy wolnossący silnik, wysokopreżny typ: URSUS 4390P o poj. niespełna 3.9l, mocy 54kw i 267Nm max. momentu obrotowego. Przekładnia hydrokinetyczna Clark T12000 wyposażona w trzy biegi, rozpędza tą 8-tonową maszynę do ok. 30km/h.

Olej hydrauliczny tłoczony jest za pomocą "głównej pompy zębatej zamocowanej przed silnikiem oraz pompy pomocniczej którą znajdziemy przy skrzyni biegów.

Kabina operatora jest bardzo przestronna i wyciszona. Według danych producenta osprzęt koparkowy pozwala na wykonywanie wykopów na głebokość max. 4.2m. Pojemność przedniej łyżki wynosi 1.1m/3, a maksymalna wysokość wyładunku 2.65m.

Bardzo rozbudowana instrukcja obsługi obejmuje podstawowe dane techniczne, bezpieczeństwo, a nawet bardzo ważne szczegóły takie jak temperatura w przekładni hydrokinetycznej podczas pracy.

Waryński 726 to bardzo dobra maszyna budowlana której zakup stanowi alternatywe cenową i techniczą pomiędzy koparko-ładowarkami renomowanych marek.

Serdecznie dziękujemy użytkownikowi naszego portalu za udostępnienie maszyny do opisu. 

Marcin Kuźmak

 

Używamy cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu i statystyk. Zapoznaj się z polityką cookies i polityką prywatności przed przejściem do serwisu.
Ok